CC0201JRNPO9BN100
- 型號描述:
10 pF ±5% 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0201 (0603 Metric)
CAP CER 10PF 50V C0G/NPO 0201
- 型號:
- CC0201JRNPO9BN100
- Capacitance
- 10 pF
- Tolerance
- ±5%
- Voltage - Rated
- 50V
- Temperature Coefficient
- C0G, NP0
- Operating Temperature
- -55°C ~ 125°C
- Size / Dimension
- 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
- Height - Seated (Max)
- Thickness (Max)
- 0.013" (0.33mm)