CC0100KRX7R7BB471
- 型號描述:
470 pF ±10% 16V Ceramic Capacitor X7R 01005 (0402 Metric)
CAP CER 470PF 16V X7R 01005
- 型號:
- CC0100KRX7R7BB471
- 品牌:
- YAGEO
數量:
- Capacitance
- 470 pF
- Tolerance
- ±10%
- Voltage - Rated
- 16V
- Temperature Coefficient
- X7R
- Operating Temperature
- -55°C ~ 125°C
- Features
- Ratings
- Applications
- General Purpose
- Failure Rate
- Mounting Type
- Surface Mount, MLCC
- Package / Case
- 01005 (0402 Metric)
- Size / Dimension
- 0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm)
- Height - Seated (Max)
- Thickness (Max)
- 0.009" (0.22mm)