CC0100JRNPO8BN470
- 型號描述:
47 pF ±5% 25V Ceramic Capacitor C0G, NP0 01005 (0402 Metric)
CAP CER 47PF 25V C0G/NPO 01005
- 型號:
- CC0100JRNPO8BN470
- 品牌:
- YAGEO
- 點擊查看即時庫存
起訂量:20000
倍增量:1
價格:
數量:
- Capacitance
- 47 pF
- Tolerance
- ±5%
- Voltage - Rated
- 25V
- Temperature Coefficient
- C0G, NP0
- Operating Temperature
- -55°C ~ 125°C
- Features
- Ratings
- Applications
- General Purpose
- Failure Rate
- Mounting Type
- Surface Mount, MLCC
- Package / Case
- 01005 (0402 Metric)
- Size / Dimension
- 0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm)
- Height - Seated (Max)
- Thickness (Max)
- 0.009" (0.22mm)