AC1210KKX7R9BB475
- 型號描述:
4.7 μF ±10% 50V Ceramic Capacitor X7R 1210 (3225 Metric)
CAP CER 4.7UF 50V X7R 1210
- 型號:
- AC1210KKX7R9BB475
- 品牌:
- YAGEO
數量:
- Capacitance
- 4.7 µF
- Tolerance
- ±10%
- Voltage - Rated
- 50V
- Temperature Coefficient
- X7R
- Operating Temperature
- -55°C ~ 125°C
- Features
- Ratings
- AEC-Q200
- Applications
- Automotive
- Failure Rate
- Mounting Type
- Surface Mount, MLCC
- Package / Case
- 1210 (3225 Metric)
- Size / Dimension
- 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
- Height - Seated (Max)
- Thickness (Max)
- 0.106" (2.70mm)