首頁 > YAGEO代理商 > AC1206FR-7W510KL
影像僅供參考,以產品規格為準
AC1206FR-7W510KL
型號描述:
厚膜電阻器 - SMD Automotive Grade Chip Resistor 1206, 510kOhms, 1%, 1/4W
型號:
AC1206FR-7W510KL
品牌:
YAGEO
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
5000
起訂量:1 倍增量:1
Resistance
510 kOhms
Tolerance
±1%
Power (Watts)
0.5W, 1/2W
Composition
Thick Film
Features
Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package
1206
Size / Dimension
0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)
0.026" (0.65mm)