AC1206FR-076R8L
- 型號描述:
6.8 Ohms ±1% 0.25W, 1/4W Chip Resistor 1206 (3216 Metric) Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant Thick Film
RES SMD 6.8 OHM 1% 1/4W 1206
- 型號:
- AC1206FR-076R8L
- Resistance
- 6.8 Ohms
- Tolerance
- ±1%
- Power (Watts)
- 0.25W, 1/4W
- Temperature Coefficient
- ±200ppm/°C
- Operating Temperature
- -55°C ~ 155°C
- 1206
- Ratings
- Size / Dimension
- 0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
- Height - Seated (Max)
- 0.026" (0.65mm)