AC1206FR-07510RL
- 型號描述:
510 Ohms ±1% 0.25W, 1/4W Chip Resistor 1206 (3216 Metric) Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant Thick Film
RES SMD 510 OHM 1% 1/4W 1206
- 型號:
- AC1206FR-07510RL
- 品牌:
- YAGEO
- 點擊查看即時庫存
起訂量:5000
倍增量:1
價格:
數量:
- Resistance
- 510 Ohms
- Tolerance
- ±1%
- Power (Watts)
- 0.25W, 1/4W
- Composition
- Thick Film
- Features
- Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
- Temperature Coefficient
- ±100ppm/°C
- Operating Temperature
- -55°C ~ 155°C
- Package / Case
- 1206 (3216 Metric)
- Supplier Device Package
- 1206
- Ratings
- Size / Dimension
- 0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
- Height - Seated (Max)
- 0.026" (0.65mm)