SMAJ85CAJ
- 型號描述:
137V Clamp 2.9A Ipp Tvs Diode Surface Mount SMA
TVS DIODE 85VWM 137VC SMA
- 型號:
- SMAJ85CAJ
- 品牌:
- WeEn Semiconductors
- 交期:
- 5-8工作天
- 原廠包裝量:
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Package / Case
- DO-214AC, SMA
- Mounting Type
- Surface Mount
- Type
- Zener
- Operating Temperature
- -65°C ~ 150°C (TJ)
- Applications
- General Purpose
- Capacitance @ Frequency
- Current - Peak Pulse (10/1000µs)
- 2.9A
- Voltage - Reverse Standoff (Typ)
- 85V
- Supplier Device Package
- SMA
- Bidirectional Channels
- 1
- Voltage - Breakdown (Min)
- 95.1V
- Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
- 137V
- Power - Peak Pulse
- 400W