SMAJ26A-E3/61
型號描述:
42.1V Clamp 9.5A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AC (SMA)
ESD 保護二極體 / TVS 二極體 400W 26V 5% Uni
型號:
SMAJ26A-E3/61
品牌:
Vishay Semiconductors
原廠包裝量:
1800
起訂量:1 倍增量:1
Type
Zener
Unidirectional Channels
1
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
26V
Voltage - Breakdown (Min)
28.9V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
42.1V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
9.5A
Power - Peak Pulse
400W
Power Line Protection
No
Applications
General Purpose
Capacitance @ Frequency
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)