SMAJ28AJ
型號描述:
45.4V Clamp 8.8A Ipp Tvs Diode Surface Mount SMA
TVS DIODE 28VWM 45.4VC SMA
型號:
SMAJ28AJ
品牌:
WeEn Semiconductors
原廠包裝量:
起訂量:40000 倍增量:1
Packaging
Tape & Reel (TR)
Package / Case
DO-214AC, SMA
Mounting Type
Surface Mount
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C (TJ)
Applications
General Purpose
Capacitance @ Frequency
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
8.8A
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
28V
Supplier Device Package
SMA
Unidirectional Channels
1
Voltage - Breakdown (Min)
31.33V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
45.4V
Power - Peak Pulse
400W