0603X106K6R3CT
- 型號描述:
10 μF ±10% 6.3V Ceramic Capacitor X5R 0603 (1608 Metric)
CAP CER 10UF 6.3V X5R 0603
- 型號:
- 0603X106K6R3CT
- 品牌:
- Walsin Technology Corporation
數量:
- Capacitance
- 10 µF
- Tolerance
- ±10%
- Voltage - Rated
- 6.3V
- Operating Temperature
- -55°C ~ 85°C
- Size / Dimension
- 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
- Height - Seated (Max)
- Thickness (Max)
- 0.039" (1.00mm)