0603B473K250CT
- 型號描述:
0.047 μF ±10% 25V Ceramic Capacitor X7R 0603 (1608 Metric)
CAP CER 0.047UF 25V X7R 0603
- 型號:
- 0603B473K250CT
- 品牌:
- Walsin Technology Corporation
數量:
- Capacitance
- 0.047 µF
- Tolerance
- ±10%
- Voltage - Rated
- 25V
- Temperature Coefficient
- X7R
- Operating Temperature
- -55°C ~ 125°C
- Features
- Ratings
- Applications
- General Purpose
- Failure Rate
- Mounting Type
- Surface Mount, MLCC
- Package / Case
- 0603 (1608 Metric)
- Size / Dimension
- 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
- Height - Seated (Max)
- Thickness (Max)
- 0.034" (0.87mm)