0603B105K500CT
- 型號描述:
- 多層陶瓷電容器MLCC - SMD/SMT 0603 MLCC X7R 1 uF +/- 10% 50 V T&R GP
- 型號:
- 0603B105K500CT
- 品牌:
- Walsin
- 交期:
- 5-8工作天
- 原廠包裝量:
- 4000
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Tolerance
- ±10%
- Lead Style
- Features
- Voltage - Rated
- 50V
- Size / Dimension
- 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
- Operating Temperature
- -55°C ~ 125°C
- Applications
- General Purpose
- Lead Spacing
- Thickness (Max)
- 0.037" (0.95mm)
- Failure Rate
- Capacitance
- 1 µF