0402X475M100CT
型號描述:
4.7 μF ±20% 10V Ceramic Capacitor X5R 0402 (1005 Metric)
CAP CER 4.7UF 10V X5R 0402
型號:
0402X475M100CT
品牌:
Walsin Technology Corporation
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
起訂量:10000 倍增量:1
Capacitance
4.7 µF
Tolerance
±20%
Voltage - Rated
10V
Temperature Coefficient
X5R
Operating Temperature
-55°C ~ 85°C
Features
Ratings
Applications
General Purpose
Failure Rate
Mounting Type
Surface Mount, MLCC
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max)
Thickness (Max)
0.028" (0.70mm)