0402X224K160CT
- 型號描述:
0.22 μF ±10% 16V Ceramic Capacitor X5R 0402 (1005 Metric)
CAP CER 0.22UF 16V X5R 0402
- 型號:
- 0402X224K160CT
- 品牌:
- Walsin Technology Corporation
- 交期:
- 5-8工作天
- 原廠包裝量:
- Capacitance
- 0.22 µF
- Tolerance
- ±10%
- Voltage - Rated
- 16V
- Temperature Coefficient
- X5R
- Operating Temperature
- -55°C ~ 85°C
- Features
- Ratings
- Applications
- General Purpose
- Failure Rate
- Mounting Type
- Surface Mount, MLCC
- Package / Case
- 0402 (1005 Metric)
- Size / Dimension
- 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
- Height - Seated (Max)
- Thickness (Max)
- 0.022" (0.55mm)