0402N470J500CT
型號描述:
47 pF ±5% 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0402 (1005 Metric)
型號:
0402N470J500CT
品牌:
Walsin Technology Corporation
交期:
6-9工作天
原廠包裝量:
1
起訂量:22728 倍增量:1
Packaging
Tape & Reel (TR)
Tolerance
±5%
Lead Style
Features
Voltage - Rated
50V
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Applications
General Purpose
Lead Spacing
Thickness (Max)
0.022" (0.55mm)
Failure Rate
Capacitance
47 pF