0402N220J250CT
- 型號描述:
22 pF ±5% 25V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0402 (1005 Metric)
CAP CER 22PF 25V C0G/NP0 0402
- 型號:
- 0402N220J250CT
數量:
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Tolerance
- ±5%
- Lead Style
- Features
- Voltage - Rated
- 25V
- Size / Dimension
- 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
- Operating Temperature
- -55°C ~ 125°C
- Applications
- General Purpose
- Lead Spacing
- Thickness (Max)
- 0.022" (0.55mm)
- Failure Rate
- Capacitance
- 22 pF