0402N1R2C500CT
- 型號描述:
1.2 pF ±0.25pF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0402 (1005 Metric)
CAP CER 1.2PF 50V C0G/NP0 0402
- 型號:
- 0402N1R2C500CT
- 品牌:
- Walsin Technology Corporation
數量:
- Capacitance
- 1.2 pF
- Tolerance
- ±0.25pF
- Voltage - Rated
- 50V
- Temperature Coefficient
- C0G, NP0
- Operating Temperature
- -55°C ~ 125°C
- Features
- Ratings
- Applications
- General Purpose
- Failure Rate
- Mounting Type
- Surface Mount, MLCC
- Package / Case
- 0402 (1005 Metric)
- Size / Dimension
- 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
- Height - Seated (Max)
- Thickness (Max)
- 0.022" (0.55mm)