0402B821K500CT
- 型號描述:
820 pF ±10% 50V Ceramic Capacitor X7R 0402 (1005 Metric)
CAP CER 820PF 50V X7R 0402
- 型號:
- 0402B821K500CT
- 品牌:
- Walsin Technology Corporation
數量:
- Capacitance
- 820 pF
- Tolerance
- ±10%
- Voltage - Rated
- 50V
- Temperature Coefficient
- X7R
- Operating Temperature
- -55°C ~ 125°C
- Features
- Ratings
- Applications
- General Purpose
- Failure Rate
- Mounting Type
- Surface Mount, MLCC
- Package / Case
- 0402 (1005 Metric)
- Size / Dimension
- 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
- Height - Seated (Max)
- Thickness (Max)
- 0.022" (0.55mm)