0402B104K160CT
型號描述:
0.1 μF ±10% 16V Ceramic Capacitor X7R 0402 (1005 Metric)
型號:
0402B104K160CT
交期:
6-9工作天
原廠包裝量:
1
起訂量:71429 倍增量:1
Tolerance
±10%
Voltage - Rated
16V
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Thickness (Max)
0.022" (0.55mm)
Failure Rate
Capacitance
0.1 µF