Y4022100R000Q0R
型號描述:
100 Ohms ±0.02% 0.2W, 1/5W Chip Resistor 0805 (2012 Metric) Moisture Resistant, Non-Inductive Metal Foil
金屬箔電阻 - SMD 100ohms .02%
型號:
Y4022100R000Q0R
品牌:
Vishay Precision Group Foil Resistors
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
300
起訂量:1 倍增量:1
Resistance
100 Ohms
Tolerance
±0.02%
Power (Watts)
0.2W, 1/5W
Composition
Metal Foil
Features
Moisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient
±0.2ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package
0805
Size / Dimension
0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Height - Seated (Max)
0.025" (0.64mm)