VS-VSKDU300/06PBF
- 型號描述:
Diode Array 1 Pair Common Cathode 600 V 230A Chassis Mount INT-A-PAK (3)
DIODE MOD GP 600V 230A INTAPAK
- 型號:
- VS-VSKDU300/06PBF
- 品牌:
- Vishay General Semiconductor - Diodes Division
- 原廠包裝量:
- 15
- Technology
- Standard
- Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
- 600 V
- Current - Average Rectified (Io) (per Diode)
- 230A
- Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
- 1.96 V @ 300 A
- Speed
- Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
- Reverse Recovery Time (trr)
- 165 ns
- Current - Reverse Leakage @ Vr
- 50 mA @ 600 V
- Operating Temperature - Junction
- -40°C ~ 150°C