VS-15ETH06-1-M3
型號描述:
Diode 600 V 15A Through Hole TO-262AA
整流器 600V 15A IF TO-262AA 120A IFSM
型號:
VS-15ETH06-1-M3
品牌:
Vishay Semiconductors
原廠包裝量:
50
起訂量:8000 倍增量:8000
Technology
Standard
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
600 V
Current - Average Rectified (Io)
15A
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
2.2 V @ 15 A
Speed
Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr)
35 ns
Current - Reverse Leakage @ Vr
50 µA @ 600 V
Capacitance @ Vr, F
Mounting Type
Through Hole
Package / Case
TO-262-3 Long Leads, I2PAK, TO-262AA
Supplier Device Package
TO-262AA
Operating Temperature - Junction
-65°C ~ 175°C