首頁 > Vishay Semiconductors代理商 > VS-VSKDU300/06PBF
影像僅供參考,以產品規格為準
VS-VSKDU300/06PBF
型號描述:
Diode Array 1 Pair Common Cathode 600 V 230A Chassis Mount INT-A-PAK (3)
二極管模組 300 Amp 600 Volt
型號:
VS-VSKDU300/06PBF
品牌:
Vishay Semiconductors
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
15
起訂量:1 倍增量:1
Diode Configuration
1 Pair Common Cathode
Technology
Standard
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
600 V
Current - Average Rectified (Io) (per Diode)
230A
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
1.96 V @ 300 A
Speed
Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr)
165 ns
Current - Reverse Leakage @ Vr
50 mA @ 600 V
Operating Temperature - Junction
-40°C ~ 150°C