VS-VSKDS409/150
型號描述:
Diode Array 1 Pair Common Cathode 150 V 100A Chassis Mount ADD-A-PAK (3)
二極管模組 Output & SW Modules - AAP SK
型號:
VS-VSKDS409/150
品牌:
Vishay Semiconductors
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
10
起訂量:1 倍增量:1
Diode Configuration
1 Pair Common Cathode
Technology
Schottky
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
150 V
Current - Average Rectified (Io) (per Diode)
100A
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
1.03 V @ 200 A
Speed
Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Current - Reverse Leakage @ Vr
6 mA @ 150 V
Operating Temperature - Junction
-55°C ~ 175°C