VS-VSKDS408/060
- 型號描述:
Diode Array 1 Pair Common Cathode 60 V 100A Chassis Mount ADD-A-PAK (3)
DIODE MOD SCHOT 60V 100A ADDAPAK
- 型號:
- VS-VSKDS408/060
- 品牌:
- Vishay General Semiconductor - Diodes Division
- 交期:
- 5-8工作天
- 原廠包裝量:
- Diode Configuration
- 1 Pair Common Cathode
- Technology
- Schottky
- Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
- 60 V
- Current - Average Rectified (Io) (per Diode)
- 100A
- Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
- 740 mV @ 200 A
- Speed
- Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
- Current - Reverse Leakage @ Vr
- 2.2 mA @ 60 V
- Operating Temperature - Junction
- -55°C ~ 150°C