VS-VSKDS408/060
型號描述:
Diode Array 1 Pair Common Cathode 60 V 100A Chassis Mount ADD-A-PAK (3)
二極管模組 200 Amp 60 Volt 25500 Amp IFSM
型號:
VS-VSKDS408/060
品牌:
Vishay Semiconductors
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
10
起訂量:1 倍增量:1
Diode Configuration
1 Pair Common Cathode
Technology
Schottky
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
60 V
Current - Average Rectified (Io) (per Diode)
100A
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
740 mV @ 200 A
Speed
Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Current - Reverse Leakage @ Vr
2.2 mA @ 60 V
Operating Temperature - Junction
-55°C ~ 150°C