VS-STPS20L15D-M3
- 型號描述:
Diode 15 V 20A Through Hole TO-220AC
DIODE SCHOTTKY 15V 20A TO220AC
- 型號:
- VS-STPS20L15D-M3
- 品牌:
- Vishay General Semiconductor - Diodes Division
數量:
- Technology
- Schottky
- Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
- 15 V
- Current - Average Rectified (Io)
- 20A
- Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
- 520 mV @ 40 A
- Speed
- Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
- Current - Reverse Leakage @ Vr
- 10 mA @ 15 V
- Capacitance @ Vr, F
- 2000pF @ 5V, 1MHz
- Mounting Type
- Through Hole
- Package / Case
- TO-220-2
- Supplier Device Package
- TO-220AC
- Operating Temperature - Junction
- -55°C ~ 125°C