首頁 > Vishay Semiconductors代理商 > VS-STPS20L15D-M3
影像僅供參考,以產品規格為準
VS-STPS20L15D-M3
型號描述:
Diode 15 V 20A Through Hole TO-220AC
肖特基二極體及整流器 15V 20A IF Single TO-220AC
型號:
VS-STPS20L15D-M3
品牌:
Vishay Semiconductors
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
8000
起訂量:1 倍增量:1
Technology
Schottky
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
15 V
Current - Average Rectified (Io)
20A
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
520 mV @ 40 A
Speed
Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Current - Reverse Leakage @ Vr
10 mA @ 15 V
Capacitance @ Vr, F
2000pF @ 5V, 1MHz
Mounting Type
Through Hole
Package / Case
TO-220-2
Supplier Device Package
TO-220AC
Operating Temperature - Junction
-55°C ~ 125°C