VS-HFA16TA60C-M3
- 型號描述:
Diode Array 1 Pair Common Cathode 600 V 8A Through Hole TO-220-3
DIODE ARRAY GP 600V 8A TO-220-3
- 型號:
- VS-HFA16TA60C-M3
- 品牌:
- Vishay General Semiconductor - Diodes Division
數量:
- Diode Configuration
- 1 Pair Common Cathode
- Technology
- Standard
- Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
- 600 V
- Current - Average Rectified (Io) (per Diode)
- 8A
- Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
- 2.1 V @ 16 A
- Speed
- Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
- Reverse Recovery Time (trr)
- 55 ns
- Current - Reverse Leakage @ Vr
- 5 µA @ 600 V
- Operating Temperature - Junction
- -55°C ~ 150°C