首頁 > Vishay Semiconductors代理商 > VS-HFA16TA60C-M3
影像僅供參考,以產品規格為準
VS-HFA16TA60C-M3
型號描述:
Diode Array 1 Pair Common Cathode 600 V 8A Through Hole TO-220-3
整流器 600V 16A TO-220 HexFred
型號:
VS-HFA16TA60C-M3
品牌:
Vishay Semiconductors
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
8000
起訂量:1 倍增量:1
Diode Configuration
1 Pair Common Cathode
Technology
Standard
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
600 V
Current - Average Rectified (Io) (per Diode)
8A
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
2.1 V @ 16 A
Speed
Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr)
55 ns
Current - Reverse Leakage @ Vr
5 µA @ 600 V
Operating Temperature - Junction
-55°C ~ 150°C