VS-GT50YF120NT
- 型號描述:
IGBT Module Trench Field Stop Full Bridge 1200 V 64 A 231 W Chassis Mount
IGBT MODULE 1200V 64A 231W
- 型號:
- VS-GT50YF120NT
- 品牌:
- Vishay General Semiconductor - Diodes Division
- 交期:
- 5-8工作天
- 原廠包裝量:
- 12
- IGBT Type
- Trench Field Stop
- Configuration
- Full Bridge
- Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max)
- 1200 V
- Current - Collector (Ic) (Max)
- 64 A
- Power - Max
- 231 W
- Vce(on) (Max) @ Vge, Ic
- 2.8V @ 15V, 50A
- Current - Collector Cutoff (Max)
- 50 µA
- Input
- Standard
- NTC Thermistor
- Yes
- Operating Temperature
- -40°C ~ 150°C (TJ)