VS-GT50YF120NT
型號描述:
IGBT Module Trench Field Stop Full Bridge 1200 V 64 A 231 W Chassis Mount
IGBT ECONO-4PACK IGBT MODULE
型號:
VS-GT50YF120NT
品牌:
Vishay Semiconductors
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
12
起訂量:1 倍增量:1
IGBT Type
Trench Field Stop
Configuration
Full Bridge
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max)
1200 V
Current - Collector (Ic) (Max)
64 A
Power - Max
231 W
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic
2.8V @ 15V, 50A
Current - Collector Cutoff (Max)
50 µA
Input
Standard
NTC Thermistor
Yes
Operating Temperature
-40°C ~ 150°C (TJ)