VS-GT300YH120N
- 型號描述:
IGBT Module Trench Half Bridge 1200 V 341 A 1042 W Chassis Mount Double INT-A-PAK
IGBT MODULE 1200V 341A INT-A-PAK
- 型號:
- VS-GT300YH120N
- 品牌:
- Vishay General Semiconductor - Diodes Division
- 交期:
- 5-8工作天
- 原廠包裝量:
- IGBT Type
- Trench
- Configuration
- Half Bridge
- Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max)
- 1200 V
- Current - Collector (Ic) (Max)
- 341 A
- Power - Max
- 1042 W
- Vce(on) (Max) @ Vge, Ic
- 2.17V @ 15V, 300A (Typ)
- Current - Collector Cutoff (Max)
- 300 µA
- Input Capacitance (Cies) @ Vce
- 36 nF @ 30 V
- Input
- Standard
- NTC Thermistor
- No
- Operating Temperature
- -40°C ~ 150°C (TJ)