VS-GT100TP60N
- 型號描述:
IGBT Module Trench Half Bridge 600 V 160 A 417 W Chassis Mount INT-A-PAK
IGBT MODULE 600V 160A INT-A-PAK
- 型號:
- VS-GT100TP60N
- 品牌:
- Vishay General Semiconductor - Diodes Division
- 交期:
- 5-8工作天
- 原廠包裝量:
- 24
- IGBT Type
- Trench
- Configuration
- Half Bridge
- Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max)
- 600 V
- Current - Collector (Ic) (Max)
- 160 A
- Power - Max
- 417 W
- Vce(on) (Max) @ Vge, Ic
- 2.1V @ 15V, 100A
- Current - Collector Cutoff (Max)
- 5 mA
- Input Capacitance (Cies) @ Vce
- 7.71 nF @ 30 V
- Input
- Standard
- NTC Thermistor
- No
- Operating Temperature
- 175°C (TJ)