VS-FC420SA10
- 型號描述:
N-Channel 100 V 435A (Tc) 652W (Tc) Chassis Mount SOT-227
MOSFET N-CH 100V 435A SOT227
- 型號:
- VS-FC420SA10
- 品牌:
- Vishay General Semiconductor - Diodes Division
數量:
- Packaging
- Tube
- Package / Case
- SOT-227-4, miniBLOC
- Mounting Type
- Chassis Mount
- Operating Temperature
- -55°C ~ 175°C (TJ)
- Technology
- MOSFET (Metal Oxide)
- FET Type
- N-Channel
- Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C
- 435A (Tc)
- Rds On (Max) @ Id, Vgs
- 2.15mOhm @ 200A, 10V
- FET Feature
- Power Dissipation (Max)
- 652W (Tc)
- Vgs(th) (Max) @ Id
- 3.8V @ 750µA
- Supplier Device Package
- SOT-227
- Grade
- Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On)
- 10V
- Vgs (Max)
- ±20V
- Drain to Source Voltage (Vdss)
- 100 V
- Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs
- 375 nC @ 10 V
- Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds
- 17300 pF @ 25 V