VS-FC420SA10
型號描述:
N-Channel 100 V 435A (Tc) 652W (Tc) Chassis Mount SOT-227
MOSFET模組 100V 435A Module SOT-227
型號:
VS-FC420SA10
品牌:
Vishay Semiconductors
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
160
起訂量:1 倍增量:1
Packaging
Tube
Package / Case
SOT-227-4, miniBLOC
Mounting Type
Chassis Mount
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C (TJ)
Technology
MOSFET (Metal Oxide)
FET Type
N-Channel
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C
435A (Tc)
Rds On (Max) @ Id, Vgs
2.15mOhm @ 200A, 10V
FET Feature
Power Dissipation (Max)
652W (Tc)
Vgs(th) (Max) @ Id
3.8V @ 750µA
Supplier Device Package
SOT-227
Grade
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On)
10V
Vgs (Max)
±20V
Drain to Source Voltage (Vdss)
100 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs
375 nC @ 10 V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds
17300 pF @ 25 V