VS-E4TU2006FP-N3
型號描述:
Diode 600 V 20A Through Hole TO-220-2 Full Pack
DIODE STANDARD 600V 20A TO2202
型號:
VS-E4TU2006FP-N3
品牌:
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
1
起訂量:1 倍增量:1
Packaging
Tube
Package / Case
TO-220-2 Full Pack
Mounting Type
Through Hole
Speed
Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr)
61 ns
Technology
Standard
Capacitance @ Vr, F
Current - Average Rectified (Io)
20A
Supplier Device Package
TO-220-2 Full Pack
Operating Temperature - Junction
-55°C ~ 175°C
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
600 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
1.63 V @ 20 A
Current - Reverse Leakage @ Vr
15 µA @ 600 V