VS-C20ET07T-M3
- 型號描述:
Diode 650 V 20A Through Hole TO-220AC
DIODE SIL CARB 650V 20A TO220AC
- 型號:
- VS-C20ET07T-M3
- 品牌:
- Vishay General Semiconductor - Diodes Division
- 交期:
- 5-8工作天
- 原廠包裝量:
- 1000
- Technology
- SiC (Silicon Carbide) Schottky
- Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
- 650 V
- Current - Average Rectified (Io)
- 20A
- Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
- 1.7 V @ 20 A
- Speed
- Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
- Current - Reverse Leakage @ Vr
- 100 µA @ 650 V
- Capacitance @ Vr, F
- 1050pF @ 1V, 1MHz
- Mounting Type
- Through Hole
- Package / Case
- TO-220-2
- Supplier Device Package
- TO-220AC
- Operating Temperature - Junction
- -55°C ~ 175°C