VS-C20ET07T-M3
型號描述:
Diode 650 V 20A Through Hole TO-220AC
PIN 二極管 Si CARBIDE DIODE
型號:
VS-C20ET07T-M3
品牌:
Vishay Semiconductors
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
1000
起訂量:1 倍增量:1
Technology
SiC (Silicon Carbide) Schottky
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
650 V
Current - Average Rectified (Io)
20A
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
1.7 V @ 20 A
Speed
Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Current - Reverse Leakage @ Vr
100 µA @ 650 V
Capacitance @ Vr, F
1050pF @ 1V, 1MHz
Mounting Type
Through Hole
Package / Case
TO-220-2
Supplier Device Package
TO-220AC
Operating Temperature - Junction
-55°C ~ 175°C