VS-A5PH6006L-N3
- 型號描述:
Diode 600 V 60A Through Hole TO-247AD
DIODE STANDARD 600V 60A TO247AD
- 型號:
- VS-A5PH6006L-N3
- 品牌:
- Vishay General Semiconductor - Diodes Division
- 交期:
- 5-8工作天
- 原廠包裝量:
- Packaging
- Tube
- Package / Case
- TO-247-3
- Mounting Type
- Through Hole
- Speed
- Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
- Reverse Recovery Time (trr)
- 54 ns
- Technology
- Standard
- Capacitance @ Vr, F
- Current - Average Rectified (Io)
- 60A
- Supplier Device Package
- TO-247AD
- Operating Temperature - Junction
- -55°C ~ 175°C
- Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
- 600 V
- Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
- 1.7 V @ 60 A
- Current - Reverse Leakage @ Vr
- 25 µA @ 600 V