VS-95PF80
型號描述:
Diode 800 V 95A Chassis, Stud Mount DO-203AB (DO-5)
DIODE STANDARD 800V 95A DO203AB
型號:
VS-95PF80
品牌:
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
起訂量:1 倍增量:1
Technology
Standard
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
800 V
Current - Average Rectified (Io)
95A
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
1.4 V @ 267 A
Speed
Standard Recovery >500ns, > 200mA (Io)
Capacitance @ Vr, F
Mounting Type
Chassis, Stud Mount
Package / Case
DO-203AB, DO-5, Stud
Supplier Device Package
DO-203AB (DO-5)
Operating Temperature - Junction
-55°C ~ 180°C