VS-90SQ045
- 型號描述:
Diode 45 V 9A Through Hole DO-204AR
DIODE SCHOTTKY 45V 9A DO204AR
- 型號:
- VS-90SQ045
- 品牌:
- Vishay General Semiconductor - Diodes Division
- 交期:
- 5-8工作天
- 原廠包裝量:
- Technology
- Schottky
- Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
- 45 V
- Current - Average Rectified (Io)
- 9A
- Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
- 480 mV @ 9 A
- Speed
- Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
- Current - Reverse Leakage @ Vr
- 1.75 mA @ 45 V
- Capacitance @ Vr, F
- Mounting Type
- Through Hole
- Package / Case
- DO-204AR, Axial
- Supplier Device Package
- DO-204AR
- Operating Temperature - Junction
- -55°C ~ 150°C