VS-8TQ100STRR-M3
- 型號描述:
Diode 100 V 8A Surface Mount TO-263AB (D2PAK)
DIODE SCHOTTKY 100V 8A TO263AB
- 型號:
- VS-8TQ100STRR-M3
- 品牌:
- Vishay General Semiconductor - Diodes Division
數量:
- Technology
- Schottky
- Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
- 100 V
- Current - Average Rectified (Io)
- 8A
- Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
- 720 mV @ 8 A
- Speed
- Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
- Current - Reverse Leakage @ Vr
- 550 µA @ 80 V
- Capacitance @ Vr, F
- 500pF @ 5V, 1MHz
- Mounting Type
- Surface Mount
- Package / Case
- TO-263-3, D2PAK (2 Leads + Tab), TO-263AB
- Supplier Device Package
- TO-263AB (D2PAK)
- Operating Temperature - Junction
- -55°C ~ 175°C