VS-8TQ100STRR-M3
型號描述:
Diode 100 V 8A Surface Mount TO-263AB (D2PAK)
DIODE SCHOTTKY 100V 8A TO263AB
型號:
VS-8TQ100STRR-M3
品牌:
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
起訂量:800 倍增量:1
Technology
Schottky
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
100 V
Current - Average Rectified (Io)
8A
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
720 mV @ 8 A
Speed
Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Current - Reverse Leakage @ Vr
550 µA @ 80 V
Capacitance @ Vr, F
500pF @ 5V, 1MHz
Mounting Type
Surface Mount
Package / Case
TO-263-3, D2PAK (2 Leads + Tab), TO-263AB
Supplier Device Package
TO-263AB (D2PAK)
Operating Temperature - Junction
-55°C ~ 175°C