VS-85HFR60
- 型號描述:
Diode 600 V 85A Chassis, Stud Mount DO-203AB (DO-5)
DIODE STD REV 600V 85A DO203AB
- 型號:
- VS-85HFR60
- 品牌:
- Vishay General Semiconductor - Diodes Division
數量:
- Packaging
- Bulk
- Package / Case
- DO-203AB, DO-5, Stud
- Mounting Type
- Chassis, Stud Mount
- Speed
- Standard Recovery >500ns, > 200mA (Io)
- Technology
- Standard, Reverse Polarity
- Capacitance @ Vr, F
- Current - Average Rectified (Io)
- 85A
- Supplier Device Package
- DO-203AB (DO-5)
- Operating Temperature - Junction
- -65°C ~ 180°C
- Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
- 600 V
- Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
- 1.2 V @ 267 A
- Current - Reverse Leakage @ Vr
- 9 mA @ 600 V