VS-80EBU04HN4
型號描述:
Diode 400 V 80A Through Hole PowerTab?
整流器 Freds - POWIRTAB
型號:
VS-80EBU04HN4
品牌:
Vishay Semiconductors
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
25
起訂量:1 倍增量:1
Technology
Standard
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
400 V
Current - Average Rectified (Io)
80A
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
1.3 V @ 80 A
Speed
Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr)
87 ns
Current - Reverse Leakage @ Vr
50 µA @ 400 V
Capacitance @ Vr, F
Grade
Qualification
Mounting Type
Through Hole
Package / Case
PowerTab®
Supplier Device Package
PowerTab®
Operating Temperature - Junction
-55°C ~ 175°C