VS-80CPQ150-N3
型號描述:
Diode Array 1 Pair Common Cathode 150 V 40A Through Hole TO-247-3
DIODE ARRAY GP 150V 40A TO-247AC
型號:
VS-80CPQ150-N3
品牌:
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
起訂量:1 倍增量:1
Diode Configuration
1 Pair Common Cathode
Technology
Standard
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
150 V
Current - Average Rectified (Io) (per Diode)
40A
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
860 mV @ 40 A
Speed
Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Current - Reverse Leakage @ Vr
200 µA @ 150 V
Operating Temperature - Junction
-65°C ~ 175°C