VS-80CPQ020-N3
- 型號描述:
Diode Array 1 Pair Common Cathode 20 V 40A Through Hole TO-247-3
DIODE ARRAY GP 20V 40A TO-247AC
- 型號:
- VS-80CPQ020-N3
- 品牌:
- Vishay General Semiconductor - Diodes Division
數量:
- Diode Configuration
- 1 Pair Common Cathode
- Technology
- Standard
- Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
- 20 V
- Current - Average Rectified (Io) (per Diode)
- 40A
- Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
- 460 mV @ 40 A
- Speed
- Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
- Current - Reverse Leakage @ Vr
- 5.5 mA @ 20 V
- Operating Temperature - Junction
- -65°C ~ 175°C