VS-72CPQ030-N3
- 型號描述:
Diode Array 1 Pair Common Cathode 30 V 35A Through Hole TO-247-3
DIODE ARR SCHOTT 30V 35A TO247AC
- 型號:
- VS-72CPQ030-N3
- 品牌:
- Vishay General Semiconductor - Diodes Division
數量:
- Diode Configuration
- 1 Pair Common Cathode
- Technology
- Schottky
- Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
- 30 V
- Current - Average Rectified (Io) (per Diode)
- 35A
- Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
- 510 mV @ 35 A
- Speed
- Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
- Current - Reverse Leakage @ Vr
- 1.9 mA @ 30 V
- Operating Temperature - Junction
- -55°C ~ 150°C